up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top

Jak zmienić dętkę roweru?

Zdejmowanie dętki roweru terenowego w celu naprawy lub wymiany może czasami być trudne dla rowerzystów. Tutaj omówimy, jak wymienić dętkę roweru, mając na uwadze kilka profesjonalnych wskazówek;

Potrzebne narzędzia

Do demontażu koła i wymiany dętki roweru potrzebne będą następujące narzędzia; Śrubokręty/ dźwignia do opon rowerowych, klucz, nowa dętka i pompka powietrza.

Zdejmowanie koła

Zdejmij koło z roweru. Jeśli wymieniasz dętkę przedniej opony, po prostu poluzuj śruby po obu stronach opony rowerowej. Jeśli jest to opona tylna, należy zdjąć łańcuch z przekładni podczas obracania pedałów. Pamiętaj, że musisz być ostrożny podczas obchodzenia się z narzędziami i ruchomymi częściami, ponieważ możesz zostać przytrzaśnięty.

Wyjmowanie dętki

Zdejmij zatyczkę z zaworu dętki roweru górskiego. Musisz wsunąć dźwignię między koło a oponę i poruszać się wokół koła, aby usunąć krawędzie felgi. Wyciągnij dętkę i sprawdź, czy w oponie nie ma nic, co mogłoby przebić nową dętkę.

Włóż nową dętkę

Weź odpowiedni rozmiar i typ nowej dętki rowerowej i włóż ją, umieszczając zawór wewnątrz obręczy. Po zamocowaniu wszystkich dętek wciśnij oponę z powrotem w obręcz. Specialized , Schwalbe , Vittoria i Continental to najlepsze marki produkujące dętki rowerowe.

Użyj pompki powietrza, aby napompować oponę i załóż korek z powrotem na zawór, gdy skończysz!

clouse menu Zamknij